FK TTS Trenčín

Klub založili 28.11.1904 pod názvom Trencsény Torna Egyesület (TTE) páni Pavol Órban a Karol Seidlom. Oficiálnymi farbami sa stali biela a červená.
Futbal bol v tom čase vzácnosťou a vzájomné zápasy sa medzi klubmi hrávali na vojenskom cvičisku, neskôr na Hornej Sihoti. Trenčania mali najlepsie predvojnové mužstvo: Friedmann, Gross, Kubo, Kostek, Ringwald, Barta, Nagy, Polyik, Katona, Kircs, Fridrich.
Rozlet tohto klubu pribrzdila 1. svetová vojna. No krátko po jej skončení sa starý maďarský názov zmenil na nový slovensky : Trenčiansky Telocvičný Spolok - TTS. Ako jeden z najstarších klubov zaznamenal pod vedením trénera Dr. Rinwalda prvý úspech: neoficiálny majster Slovenska. V týchto rokoch bol najznámejší Alexander Čerňanský, ktorý odohral vo farbách TTS viac než 500 zápasov. V 50-tych rokoch hrali za tento tím aj reprezentanti Jaroslav Kraus a Ľudovít Dubovský.
V roku 1949 bol klub pričlenený k závodnej TJ Sokol Odeva a v tom obdobi sa zacalo s výstavbou troch štadiónov. Až zlúčením dvoch jednôt Meriny a Spartaka ( 15.7.1957 ) sa datuje výrazny vzostup futbalu v Trenčíne!
11. 6. 1960 porazil tento celok Odevu a postúpil do celoštátnej ligy. Postup vybojovali : Rihosek, Michalik, Krnavec, Cemez, Bajerovsky, Rovan, Deglovic, Kuban, Jankech, Jajcaj, Benc, Zachar, Heles, Filo, Haban, Chromcak, Mikolasek. TTS a Odeva sa zjednotil 14. júla 1960 a vznikol tak nový klub- Jednota Trenčín. Roky 1963 - 1969 sa označujú ako ZLATÉ ROKY TRENČIANSKEHO FUTBALU!
V sezóne 1962/1963 obsadil Jednota a 2. miesto v celoštánej lige. V mužstve hrali počas tohoto obdobia reprezetanti Kois, Benc, Masny, Bezdeda, Hojsik, Simoncic, Rihosek, Kopanicky, Cemez, Navratil, Michalik, Halmo, Jankech, Schwartz, Sevcik, Pokorny. V priateľských medzištátnych zápasoch porazila Jednota napríklad Brazílske kluby Flamengo a Rio de Janiero zhodne 1:0. V roku 1978 ešte Jednota vyhrala Slovenský pohár, keď zdolala silný Slovan Bratislava. Už o dva roky, v sezóne 1979/1980 začal pád Trenčianskeho futbalu, keď počas dvoch rokov Jednota zostúpila až do 2. slovenskej ligy (celkovo 3.ligy). Klub postupne upadával, v Trenčíne vznikol začiatko 90-tych rokov nový tím, ktorý hráva v súčasnosti prvú ligu a na TTS sa akoby zabudlo a tak skončilo až v šiedmej lige.

TTS dáva aj teraz nášmu futbalu talenty. Medzi najznámejších patria: Hanek, Straka, Zimen či Pleva...

Ján Mucha podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis Marek Hamšík podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis Plastic People podporuje futbalovekluby.sk a výsledkový servis